آشنایی کامل با شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو

ابروها نقش مهمی در زیبایی صورت و چشم دارند اما متاسفانه همه افراد ابروهای زیبا، پهن و مرتبی ندارند و برای زیبا و طبیعی جلوه دادن ابروها به روش‌های آرایش ابرو روی می‌آورند. در گذشته خانم‌ها از روشی به نام تتو ابرو استفاده می‌کردند که در آن ابروها غیرطبیعی به نظر می‌رسیدند، اما امروزه سبک‌های آرایش نیمه دائمی زیادی وجود دارد که باعث زیبا و طبیعی جلوه دادن ابروها می‌شود. شیدینگ ابرو یک سبک نیمه دائمی برای آرایش ابرو است که با دستگاه خاصی به نام میکروپیگمنتیشن انجام می‌شود. در این مقاله از کلینیک ترانسپلنت شما را با روش شیدینگ ابرو و آنچه در مورد این روش نمی‌دانید، آشنا می‌کنیم.

شیدینگ ابرو چیست؟

روشی به نام شیدینگ ابرو را می‌توان برای فرم دادن و آرایش دائمی ابروها استفاده کرد. این روش با میکروپیگمنتیشن انجام می شود و اگر به صورت حرفه ای انجام شود، ابروها را طبیعی و زیبا نشان می دهد. در این روش با استفاده از سوزن میکروشیدینگ، رنگدانه ها به زیر پوست نفوذ کرده و ابروها مخملی می شوند. هنگام شیدینگ ابروها بر خلاف تاتوی ابرو، ابروها قاب بندی نمی‌شوند و قسمت‌های خالی داخل ابرو پر می‌شوند، از این روش برای پوشاندن جای اسکار، بخیه و زخم نیز می‌توان استفاده کرد.

تفاوت شیدینگ ابرو و میکروبلیدینگ در چیست؟

در روش میکروبلیدینگ برای زیباتر شدن ابروها و طبیعی جلوه دادن آنها، خطی شبیه به حالت مو بین ابروها کشیده می‌شود، اما روش شیدینگ ابرو، ابروها را حالت پودری می‌کند و فریمی شفاف و پر رنگ در ابرو وجود ندارد. ابروها در روش میکروبیلدینگ، ابرو برای فرد با مداد مدل ابرو کشیده می‌شود و پس از تایید با قلموی مخصوصی به نام بلید که دارای 12 سوزن است، رنگ مورد نظر به صورت هاشور مویی جایگزین تارهای ابرو کشیده می‌شود. از خط ابرو. در روش شیدینگ، تمامی نقاط ابرو به صورت نقاط افزایش تراکم از تاج به سمت دم پوشانده می‌شود. این نقاط در اثر فشار روی پوست ایجاد می‌شوند و مانند سایه‌های روی ابرو شکل می‌گیرند و به آن حجم می‌دهند و ابروها بسیار ضخیم به نظر می‌رسند.

 • استفاده همزمان از میکروبیلدینگ و شیدینگ ابرو در کنار هم

اگر می‌خواهید ابروهایی طبیعی داشته باشید، این روش را انتخاب کنید، زیرا این روش فریم و خطوط واضحی ندارد و نواحی خالی ابروها به شکل مخملی پر می‌شوند. می‌توانید از میکروبیلدینگ و شیدینگ با هم استفاده کنید. در روش میکروبیلدینگ با کشیدن خط موهای بسیار نازک ابروها را ایجاد می‌کنید در حالی که در روش شیدینگ با پرکردن ظرافت و جزئیات بین این خطوط ابروهایی بسیار طبیعی خواهید داشت.

ماندگاری شیدینگ ابرو چقدر است؟

در رابطه با این سوال باید بگوییم که ماندگاری شیدینگ ابرو به طور کلی حدود 2 تا 4 سال است، اما ماندگاری آن همچنان به کیفیت پوست، رنگ استفاده شده (رنگ‌های تیره ماندگارتر هستند)، عمق رنگ و … بستگی دارد. این فرآیند حدود 2 ساعت طول می‌کشد. همه ابروها در ابتدای کار تیره می‌شوند، پس از یک دوره نقاهت حدود 30 تا 40 درصد محو می‌شوند و به رنگ روشن‌تر و مطلوبی می‌رسند.

نحوه انجام شیدینگ ابرو چگونه است؟

 • هر گونه آرایش باید از روی پوست ابرو پاک و ضد عفونی شود.
 • سپس ابروها با ماده بی‌حس‌کننده پوشانده می‌شوند.
 • یک ربع صبر می‌کنند تا ناحیه ابرو را بی‌حس شود.
 • سپس با مداد خطوط ابروها و قسمت‌های خالی ابروها را مشخص می‌کنند.
 • شیدینگ ابرو را از انتهای ابرو شروع و تا سمت تاج پیش می‌روند و پس از رسیدن به تاج قوی‌تر کار می‌کنند تا اگر ابروها دچار ریزش شوند، بد ظاهر نشوند و در حالت طبیعی خود باقی بمانند.
 • زمان انجام شیدینگ ابرو باید به خوبی کنترل شود و حرکات دست، وضعیت نشستن، قرار دادن سوزن و فشار وارد کردن سوزن باید هماهنگ باشد.
 • اگر شیدینگ ابروها به صورت کاملا حرفه‌ای و اصولی انجام شود، حالت طبیعی و زیبایی را در ابروها ایجاد می‌کند.

عوارض شیدینگ ابرو کدام است؟

اگرچه این روش عوارض جانبی زیادی ندارد، اما ممکن است عوارض زیر را داشته باشد:

 • آلرژی های پوستی
 • قرمزی در آن نواحی
 • تورم و کبودی جزئی

اگر در یکی دو روز اول پس از اصلاح در آن نواحی احساس خارش کردید، از خاراندن ابروهای خود خودداری کنید. علائمی مانند قرمزی و خارش ابروها برای یک یا دو روز اول طبیعی است، اما اگر این علائم ظرف چند روز از بین نرفت، می تواند نشانه عفونت باشد و باید فورا درمان شود.

آشنایی با انواع شیوه های شیدینگ ابرو

شیدینگ ابرو یک روش بسیار فوق العاده برای زیبا و طبیعی جلوه دادن ابروها می باشد. شیدینگ ابروها به دو روش انجام می شود که در ادامه به توضیح هر دو روش خواهیم پرداخت.

شیدینگ بوسیله سوزن پاور:

با استفاده از این روش می توان تمام نواحی ابرو یا نقاط خالی کوچک ابرو را به شکل نقطه ای پر کرد.

شیدینگ بوسیله سوزن فلت:

برای پرکردن کامل داخل ابروها با کمک چندین سوزن فلت، به طور مداوم به روی پوست رنگدانه تزریق می شود.

جمع بندی

متخصصان آرایش نیمه دائمی، به صورت همزمان از هر دو روش میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ برای بهترین نتیجه استفاده می کنند. بسته به مدل ابرویی که دارید و فرم ابروهای فعلی خود می توانید از ترکیب این دو استفاده کنید. اگر یک متخصص نیمه دائمی ابرو این کار را برای شما انجام دهد، مطمئناً بهترین نتیجه را از ترکیب این دو تکنیک خواهید گرفت؛ بنابراین همیشه سعی کنید یک متخصص با تجربه برای این کار پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره در واتساپ و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آشنایی کامل با شیدینگ ابرو

[uwac_agent id=”فاطمه_یوسفی_1″]

[uwac_agent id=”دلارام_آقایی_2″]

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.