کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست ؟ نمی‌توان منکر این مسئله شد که ابروی زیبا و انتخاب بهترین مرکز کاشت مو در تهران، تاثیر مستقیمی روی زیبایی چشم‌ها نیز دارد. داشتن ابروهای مرتب و پرپشت، زیبایی چهره شما را بیشتر می‌کند. همین مسئله باعث شده تا خانم‌ها حساسیت زیادی روی ابروها و پرپشت بودن آن‌ها داشته باشند و تلاش کنند تا به روش‌های مختلفی از آن مراقبت کنند.

کاشت ابرو چقدر اهمیت دارد ؟ در برهه‌های مختلف زمانی، ریزش ابرو طبیعی است. موها در بدن یک چرخه طبیعی دارند و بعد از مدتی ریزش و رویش مجدد دارند. البته عواملی هم باعث ریزش ابروها می‌شود. عواملی مثل مصرف دارو، مشکلات تیروئید، افزایش سن، اختلالات خود ایمنی، تغذیه نامناسب، بیماری‌های پوستی، استرس، شیمی‌درمانی و…

در بعضی موارد پیش می‌آید که ابروها دوباره رویش دارند اما در مواردی هم هیچ رویشی در کار نیست. جالب است بدانید که به هم خوردن زیبایی ابروها، می‌تواند باعث افسردگی خانم‌ها شود. از همین رو است که برای درمان آن، به سراغ کاشت ابروی طبیعی می‌روند.

البته نباید فراموش کرد افرادی هم هستند که بدون هیچ بیماری خاصی ابروهای کم‌پشتی دارند. این افراد نیز از متقاضیان کاشت ابرو هستند. امروزه کاشت ابروی طبیعی و یا پیوند و ترمیم ابرو، متقاضیان زیادی به‌خصوص در میان خانم‌ها دارد.

کاشت ابرو 

درباره‌ی کاشت ابرو

لازم است بدانید که کاشت ابرو حدود دو تا چهار ساعت طول می‌کشد اما مراحل آغازین آن طولانی است. توجه داشته باشید که پزشک، علاوه بر داشتن تخصص، باید هنرمند نیز باشد تا با طراحی مناسب، بتواند در زیبایی چهره تأثیرگذار باشد.

قبل از کاشت

قبل از شروع پیوند، پزشک و یا گروه پزشکی جراحی به طراحی ابرو می‌پردازد. آن‌ها در این مرحله به عواملی مثل ویژگی‌های ظاهری صورت، نوع چهره فرد و نظرات متقاضی، توجه می‌کنند. در طراحی، به عوامل دیگری مانند نوع قوس ابروها، ضخامت مناسب مو، فاصله بین ابروها و همچنین طول ابرو که جهت درمان در نظر گرفته می‌شوند، توجه می‌کنند.

خیالتان را راحت کنیم که جراحی کاشت ابرو و مژه، عمل پیچیده و چندان سختی نیست. پزشک در حین کاشت مو باید بر اساس طرحی که از قبل آماده کرده است موی پیوندی را در زاویه مناسبی قرار دهد؛ این زاویه مناسب همان شیوه رشد موی ابرو و خواب آن است تا ظاهر ابرو کاملاً طبیعی به نظر برسد. بعد از کاشت ابرو، موی کاشته شده به‌صورت کاملاً طبیعی رشد می‌کند و شما می‌توانید زیر ابرو رل بردارید، به ابروها شکل دهید و حتی آن‌ها را کوتاه کنید.

کاملا خیالتان راحت باشد که ابروهای کاشته شده هیچ تفاوتی با ابروهای طبیعی ندارند حتی کارهایی مانند جدا کردن، براق کردن و بندکشی ابروهای پیوند زده‌شده بر روی فولیکول مو تأثیر خاصی ندارد.
امروزه، پرکاربردی روش‌های کاشت ابرو و مو FUT و FUE هستند که از روش واحد فولیکولی استفاده می‌کنند.

مراحل کاشت ابرو

در روش FUE، اولین ناحیه‌ی اهدا کننده پشت گوش‌های فرد است. در این روش پزشک بااحتیاط هر دفعه یک فولیکول مو را از محل مورد نظر برداشته و در ابرو می‌کارد. نکته‌ی مثبت اینحاست که در عمل FUE، نیازی به بیهوشی کامل نیست و از بی‌هوشی موضعی استفاده می‌شود.

متقاضی در طول عمل به‌راحتی می‌خوابد و هیچ‌ دردی احساس نمی‌کند؛ در این مدل از کاشت، بعد از جدا کردن مو، پزشک موها را به واحدهای فولیکولی جدا تقسیم می‌کند و هرگونه چربی و پوست اضافی را از فولیکول جدا می‌کند.

بعد از این، فولیکول مو با سوزن‌های مخصوص پیوند، کاشت می‌شود تا میکرو گرافت‌های به‌دست‌آمده از ناحیه اهدا به‌درستی در ابرو ثابت بمانند.

اگر دقت کنید، متوجه خواهید شد که کاشت ابرو شباهت زیادی به کاشت موی طبیعی دارد. در کاشت ابرو نیز از فولیکول‌های دارای یک یا دو گرافت استفاده می‌شود. این فولیکول‌ها را در سوراخ‌های کوچک که در قسمت ابرو ایجاد می‌شود، می‌کارند. اصلا نگران این سوراخ‌ها نباشید چرا که به شدت کوچک هستند و اصلا مشخص نخواهند بود‌.

نکات مهم در کاشت ابرو

 • در کاشت ابرو، طراحی اولین قدم است.
 • برای برداشت مو در هر دو روش FUE و FUT، از پشت سر استفاده می‌شود اما انتخاب روش عمل بر اساس هدف بیمار از کاشت ابرو بدون جراحی و مدلی که مدنظر دارد انتخاب می‌شود.
 • توجه به مکان کاشت مو مهم است چرا که زاویه را تعیین می‌کند. (بد نیست اگر بدانید که مو بر اساس خواب ابرو کاشته می‌شود.)
 • موهای پیوندی را زیر میکروسکوپ آماده می‌کنند. چربی چسبیده به فولیکول جدا می‌شود و بعد از آن در محل موردنظر کاشته می‌شوند. همه این مراحل زیر نظر متخصص صورت می‌گیرد.
 • تا زمان به دست آمدن نتیجه‌ی موردنظر، روند کاشت مو ادامه پیدا می‌کند. زمان انجام این پروسه قاعدتا به تعداد موهای کاشته شده بستگی دارد اما معمولاً دو تا چهار ساعت طول می‌کشد.
 • اگر در محل کاشت مو، پوست نازک ایجاد شود و در اطراف مو، قرمزی دیده شود، کاملا طبیعی است. نگران این مسئله نباشید چراکه تقریباً پنج روز بعد از عمل این موارد کم‌کم از بین می‌روند و رنگ پوست صورتی می‌شود که می‌توان با آرایش آن را پنهان کرد.
 • بعد از انجام این روش، احتمال ایجاد خون‌مردگی و تورم در بعضی از بیماران وجود دارد. در موارد نادری هم این خون‌مردگی و تورم تا سه روز ادامه دارد اما در نهایت از بین می‌رود.
 •  توجه کنید که در روش FUT از بخیه استفاده می‌شود که جای بخیه بعد از مدتی از بین می‌رود اما جای زخم باقی می‌ماند اما در روش FUE نیازی به بخیه نیست و هیچ‌گونه جای زخمی هم باقی نمی‌ماند.
 • در طول هفته‌های اول، ابرو به شدت زیباست چرا که هنوز ریزشی صورت نگرفته است. بعد از دو تا سه هفته، موی کاشته شده می‌ریزد و با رویش مجدد روند متراکم شدن موهای ابرو تا ماه ششم ادامه پیدا می‌کند.
 • برای رسیدن زیبایی ظاهری بهتر، باید حدود دو هفته، موهای کاشته شده هدایت شوند. چون موها از پشت سر گرفته شده‌اند، این هدایت کردن کمک می‌کند تا آن‌ها با ساختار ابرو هماهنگی بهتری پیدا کنند گاهی نیاز به تمیز کردن دارند.
 • به خانم‌های باردار توصیه می‌کنیم اگر قصد کاشت ابرو را دارند، به بعد از زایمان موکول کنند. چرا که استفاده از مواد بی‌حسی ممکن است به جنین آسیب برساند. پیشنهاد می‌کنیم اگر باردار هستید، حتما به پزشکتان اطلاع بدهید.
 • خوشبختانه در کاشت ابرو احتمال خطر و نتیجه نامطلوب کم است.

هزینه تقریبی کاشت ابرو چقدر است؟

در کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو، عوامل متعددی در تعیین هزینه‌ها دخالت دارند:

۱_ مهارت و تخصص پزشک

پزشکان متخصص می‌توانند با استفاده از تجربه خود بهترین طراحی و کاشت ابرو را طبق با سلیقه‌ی متقاضی انجام دهند. آن‌ها می‌توانند با تشخیص درست و دقیق، زاویه کاشت مو (خواب ابرو)، به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند و باعث رضایت بیمار شوند. طبیعی است که هر چقدر که پزشک معالج شما باتجربه‌تر باشد نتیجه کار طبیعی‌تر به نظر می‌رسد.

۲_ کلینیک کاشت ابرو

در اکثر نقاط کشور کاشت ابرو انجام می‌شود اما هزینه‌ی آن در هیچ‌کدام از این کلینیک‌ها شباهتی با دیگری ندارد. در تهران به خاطر هزینه‌ها بالای ساختمانی مثل اجاره، عوارض شهرداری و مالیات، هزینه تمام‌شده برای نسبت به شهرهایی مثل مشهد، اصفهان و شیراز، بالاتر خواهد بود. هزینه کلینیک‌هایی که در بهترین مراکز شهری قرار دارند بالاتر از سایر مراکز دیگر است.

۳_ سابقه پزشک و کلینیک کاشت ابرو

بدیهی است که شهرت، هزینه‌ها را بالاتر می‌برد. کلینیک‌هایی که سابقه طولانی همراه با خوشنامی دارند از شما هزینه بیشتری می‌گیرند. تقریباً در این نوع مراکز پزشکان باتجربه‌ای کار می‌کنند و جلب رضایت متقاضی در اولویت اول قرار دارد.

۴_ هزینه‌های پرسنل کلینیک

طبیعی است که در کاشت ابرو، گروهی پزشک را برای انجام عمل جراحی یاری می‌کنند. حقوق این افراد از طریق دریافت هزینه‌های کاشت ابرو تأمین می‌شود. بخشی از هزینه‌های دریافتی مربوط به هزینه این پرسنل است.

۵_ تجهیزات و دستگاه کاشت ابرو

قطعا استفاده از تجهیزان و دستگاه‌های مدرن و نو نتیجه بهتری را عاید بیمار می‌کند و عوارض کاشت ابرو را کم می کند و مشخص است که تهیه این تجهیزات و دستگاه‌ها، هزینه‌بر است. در کلینیک‌هایی که از این دستگاه‌های استفاده می‌کنند هزینه بیشتری از بیمار دریافت می‌شود.

نتیجه نهایی کار از همه موارد مطرح‌شده مهم‌تر است. نتیجه‌ای که سلامتی و زیبایی متقاضی را در اولویت خود قرار دهد. در نظر داشته باشید که در استفاده از هر مرکز، هر پزشک با هر مقدار تجربه، حفظ سلامتی و رضایت قلبی، باید اولویت شما باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره در واتساپ و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت ابرو

[uwac_agent id=”فاطمه_یوسفی_1″]

[uwac_agent id=”دلارام_آقایی_2″]

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.