شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18

پنجشنبه 8 الی 16

ویرایش
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید

کاشت موی سر

 • خانه
 • -
 • کاشت مو
 • -
 • کاشت موی سر
 کاشت موی سر

کاشت موی سر:

کاشت موی سر یکی از معروفترین و پرطرفدارترین عمل های زیبایی میباشد. که امروزه طرفداران زیادی را به خود جذب نموده است.به طور کلی میتوان گفت که موهای سر در زیبایی فرد تاثیر بسزایی دارد لذا افرادی که موهای کم پشت دارند و یا دچار ریزش مو هستند این زیبایی را از دست خواهند داد.شاید ایت سوال برایتان مطرح شود اصلا دلیل ریزش مو چیست؟
مطابق تحقیقات به عمل آمده بیش از نیمی از افراد دچار ریزش مو ارثی میباشند .که این امر ریزش به طور کلی در آقایان بیشتر از خانم ها میباشد. ریزش مو فقط محدود به عامل ارث نمیباشد.

بلکه عوامل دیگری نظیر تغذیه نامناسب،استرس،مشکلات هورمونی،استفاده مکرر از ژل و واکس و به طور کلی مواد شیمیایی استفاده از وسایل حرارتی از قبیل اتو سشوار و….در اکثر خانم ها نسبت به آقایان دلیل ریزش مو استفاده از رنگ های شیمیایی نامطلوب بوده که آسیب های جبران ناپذیری وارد نموده است .

کاشت مو

اما با وجود مطالب بیان شده باید به این دسته از افراد گفت نگران نباشند چراکه خوشبختانه با پیشرفت صنعت زیبایی و همچنین تکنولوژی روز به روز متدهای ویژه ای ابداع میشود. که میتوان این مشکلات عدم زیبایی را حل نمود.یکی از بهترین و پیشرفته ترین متدهای زیبایی کاشت موی سر میباشد که دارای مزایای زیادی بوده است که این مزایا سبب تمایز این روش نسبت به سایر روش ها شده است.

 

 

یکی از مهترین مزیت ها این میباشد که این عمل یک پروسه طبیعی را طی میکند و حالت مصنوعی ندارد چرا که از موی بدن خود فرد برداشته میشود.در ادامه راجع به مزایای بیشتر آن با توجه به روش های مختلف خواهیم پرداخت.

کاشت موی سر به چه روشی انجام میشود؟

 

به طور کلی باید گفت که این عمل یک روند کاملا طبیعی دارد چرا که مو برداشت شده از نواحی مختلف بدن فرد اعم از پشت سر سبیل موی سینه ریش مژه و……برداشته میشود. فلذا مشکلاتی از قبیل حساسیت و پس زدن وجود نخواهد داشت چرا که مو کاشته شده از بدن خود فرد است.

امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی به ویژه در زمینه زیبایی کاشت مو سر به روش های متعددی انجام میشود.  که هرکدام دارای مزایای بسیار زیادی میباشد که در ادامه به شرح و توضیح این روش ها خواهیم پرداخت:

روشpunch:

در این روش موها به صورت دسته ای و یک جا برداشته میشود و در محل مورد نظر سر که ریزش دارد با ایجاد سوراخ هایی در آن کاشته میشود.این روش درگذشته طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب نموده بود اما امروزه به دلیل اینکه مو سر حالتی عروسکی پیدا میکند و مصنوعی میباشد لذا این روش دیگر منسوخ شده است.

روشfut:

در این روش ابتدا پشت سر را با بی حس کننده موضعی بی حس میکنند و سپس به مانند شکل نوار یک برش کوچک میزنند و از این قسمت مو را برداشته و در قسمت مورد نیاز کاشت میکنند.

 

چگونه مو برداشته شده در پشت سر برای محل مورد نظر را آماده میکنند؟

ممکن است در نگاه اول فک کنید که مو را به محض اینکه برداشت کردند کاشت میکنند. اما باید گفت که اینگونه نمیباشد چرا که با هر عمل حدود ۷۰۰۰الی۹۰۰۰تار مو برداشت میشود. که بعد از برداشت توسط پزشکان مجرب زیر میکروسکوپ قرار گرفته و فولیکول های مو به صورت واحدهای یک دو یا سه تایی جدا و آماده کاشت میشود.

به طور کلی مطابق آمارهای به دست آمده این روش نسبت به سایر روش ها دارای مزایای بسیاز زیادی بوده به طوریکه میتوان گفت ۹۷درصد استفاده کنندگان از این روش استفاده میکنند. در ادامه به مزایای این روش پرطرفدار خواهیم پرداخت:
لازم نیست که کل موی سر تراشیده شود. فلذا شخص زیبایی سایر قسمت های سر را خواهد داشت.

 • جای زخم باقی نمیماند و زخم ایجاد شده به مرور زمان از بین خواهد رفت.
 • بدون درد و عفونت میباشد.
 • در بازه زمانی کوتاهتری انجام میشود
 • و همچنین نتیجه آن زودهنگام خواهد بود
 • به طور کلی میتوان گفت سرعت عمل در این روش بسیار بالا میباشد به طوریکه بین ۳تا۵ساعت انجام میشود.
 • از دیگر مزایای مهم و کلیدی این روش این است که به صورت طبیعی بوده و موها به صورت منظم و یکدست کاشته میشود
  در این روش برخلاف برخی از روش ها پوست سر دچار فرورفتگی نمیشود
روشfit:

این روش نیز یک روش دیگری میباشد که امروزه از آن استفاده میشود در این روش به وسیله پانج از پشت سر یعنی حد فاصل دو گوش مو برداشت میشود. و مجدداً بوسیله پانچ یا slit پیوند داده می شود.این روش از این لحاظ که مو از پشت سر برداشته میشود. همانند روش قبل میباشد اما نسبت به روش قبل مزایای کمتری دارد که در ادامه راجع به این روش بیشتر صحبت خواهیم نمود.

در این روش بسته به نیاز هر شخص ۳الی۵ واحد از فولیکول مو خارج میشود. به طور کلی باید گفت که هر روش کاشت مو برای افراد متفاوت میباشد و بسته به نوع ومقدار ریزش و همجنین نوع مو متفاوت خواهد بود.

برای مثال باید گفت که این روش برای آن دسته از افرادی مفید میباشد .که ناحیه کاشت موی محدود و کوچکی دارند و یا کاشت مو در قسمتهای محدودی مثل ابرو ، صورت و محل زخمهای قدیمی میخواهند انجام دهند.

کاشت مو

مزایای روش fitعبارتند از:

 • درد کمتر
 • خونریزی وجود ندارد یا بسیار کم میباشد
 • جای زخم باقی نخواهد ماند
 • در این روش نیازی به پانسمان وجود ندارد.

 

آیا کاشت موی سر نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد؟

همانطور که میدانید هر عمل زیبایی بعد از انجام نیاز به مراقبت هایی دارد پس این عمل هم از این قاعده مستثنا نیست لذا لازم است برخی مراقبت ها از قبیل عدم شستشو با آب در چند روز اول،ضدعفونی موضع،عدم برخورد با نور آفتاب و…..انجام داده تا نتایج بهتری به همراه داشته باشد.

با توجه به مطالب بیان شده باید گفت که کاشت موی سر همانطور که مشاهده نمودید محدود به یک روش نبوده و روش های زیادی برای آن استفاده میشود. و نکته حائز اهمیت این است که این یک عمل نسبی بوده و از یک فرد به فرد دیگر متفاوت میباشد. اما به طور کلی باید گفت با توجه به مزایای بیان شده برای هر روش،متد sutنسبت به سایر متدها بهتر بوده و در نهایت طرفداران و پزشکان بیشتری را به خود جذب نموده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *