کاشت مو بدون جراحی

کاشت مو بدون جراحی:

کاشت مو بدون جراحی یکی از متدهایی میباشد که امروزه افراد بسیار زیادی تمایل به انجام آن دارند.در این متد به دلیل اینکه از جراحی استفاده نمیشود.  لذا مزایای بیشماری نسبت به سایر روش ها دارد که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم نمود.

قبل از اینکه به بررسی مزایای این روش بپردازیم بهتر است به این مسئله بپردازیم که اصلا چرا افراد به سمت کاشت مو میروند؟ همانطور که میدانید مو به عنوان یک عنصر زیبایی در افراد شناخته میشود. و همچنین باید افزود که درجه اهمیت این عنصر مهم و کلیدی در خانم ها زیادتر میباشد.اما متاسفانه باید گفت که افراد زیادی به دلایل متعددی از قبیل خواب ناکافی ،استرس ،مشکلات هورمونی ،مشکلات ارثی و….. این زیبایی را از دست میدهند.

این افراد از گذشته های دور تا کنون به فکر رفع این مشکلات بودند و به راه های متعددی از قبیل داروهای گیاهی،روغن تراپی و…..متوسل شده اند. اما نه تنها نتیجه نگرفتند بلکه آثار زیان باری داشته است. علاوه بر آن پس از مدتی کاشت های متعددی ابداع شده است که سنتی بوده و با جراحی انجام میشده است .که نسبت به روش های قدیمی بهتر بوده اما به دلیل اثار زیان بار جراحی چندان مورد پسند واقع نشده بود.

 

مزایای کاشت مو بدون جراحی  :

چندین سال است که روش فوق الذکر جایگزین روش های قدیمی شده است که این روش دارای مزایای بیشماری میباشد که عبارتند از:

 • عدم نیاز به جراحی
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • بدون جراحت و زخم
 • جای زخم نمیماند
 • از مواد شیمیایی استفاده نمیشود
 • بدون درد و سوزش
 • عوارض بعد از عمل ندارد
 • نیاز به مراقبت های بعد از عمل نیست.
 • بدون پانسمان میباشد.
 • نتیجه دهی مطلوب تر میباشد
 • مدت زمان عمل کوتاهتر میباشد

کاشت مو بدون جراحی

حال پس از ذکر مزایای این عمل ممکن است این سوال مطرح شود که این عمل زیبایی فوق العاده چگونه انجام میشود؟
بطور کلی باید گفت که کاشت مو در سه

 

مرحله انجام میشود که عبارتند از:

 • برداشت
 • آماده سازی
 • کاشت

این سه مرحله موجب تفاوت این مدل از کاشت با سایر کاشت ها میشود.

در مرحله برداشت در روش های سنتی مانند FIT , FUT  از هولدهار دستی استفاده شده و در نهایت باید جراحی انجام شود.  و به این صورت انجام میشود که با دست یک برش پشت سر و بین دو گوش راست و چپ ایجاد میشود . و با دست فولیکول های مو برداشت میشود. اما در مرحله برداشت در کاشت مو به روش جراحی این کار توسط دستگاه های پیشرفته و بدون جراحی انجام میشود . به این صورت که فولیکول های مو بدون اینکه جراحی انجام شود بصورت کامل جدا شده و آسیبی به آن وارد نشود‌.

تفاوت روش دستی با استفاده از دستگاه چیست؟

همانطور که متوجه شدید در روش های دستی از هولدرهای دستی استفاده میشود فلذا امکان آسیب های جدی به فولیکول مو و همچنین پیاز مو وجود دارد. اما در روش کاشت مو بدون جراحی از آنجایی که از دستگاه استفاده میشود دقت عمل و همچنین ظرافت آن بالا بوده و در نتیجه امکان آسیب به صفر میرسد.

مرحله دوم آماده سازی میباشد.
در روش های سنتی این کار را با میکروسکوپ انجام داده اما در این روش فوق پیشرفته چون همه مراحل با دستگاه بوده این مرحله نیز با دستگاه های پیشرفته انجام میشود . و این کار نیز بدون هیچ آسیب و صدمه ای انجام میشود.

مرحله آخر کاشت میباشد که در روش های قدیمی حفره های عمیقی ایجاد مینمودند اما در کاشت مو بدون جراحی نیازی به این کار نمیباشد.  و کاشت مو با دستگاه به بهترین شکل ممکن انجام میشود.

در هنگام کاشت مو چه تعداد مو برداشته میشود؟

در روش کاشت مو بدون جراحی تراکم کاشت مو سه برابر بیشتر از سایر روش هایی چون FUT,FITمیباشد.  و موهای برداشته شده در یک جلسه عبارتند از تا ۱۴۰۰۰تار مو و نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که میزان گرفت های برداشت شده به میزان بانک موی فرد بستگی دارد.

آیا کاشت مو بدون جراحی محدودیت سنی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که موی افراد به دلایل فوق الذکر نهایتا تا سن ۲۵سالگی ریزش میکند .و از این زمان به بعد روند ثابتی پیش میگیرد و دیگر دچار ریزش نمیشود. فلذا توصیه میشود اگر بخواهند کاشتی انجام دهند بهتر است .پس از سن ۲۵سالگی باشد تا اگر مویی کاشته شد مجددا ریخته نشود.

آیا نتایج کاشت مو بدون جراحی همانند سایر روش ها نتیجه بخش میباشد؟

شاید عده ای فکر کنند که این روش به دلیل اینکه بدون جراحی بوده تاثیر آنچنانی ندارد اما باید گفت که این یک باور اشتباه است و همچنین باید افزود که نه تنها موثر میباشد بلکه تاثیر آن نسبت به سایر روش ها بیشتر میباشد چرا که دوره نقاهت آن کوتاه تر بوده و همچنین نیاز به مراقبت های سخت ندارد.

 

آیا همه افراد میتوانند این نوع کاشت مو را انجام دهند؟

در پاسخ به این سوال کلیدی و مهم باید گفت که همه افراد میتوانند این نوع عمل را انجام دهند و محدودیتی برای افراد وجود ندارد . اما بهتر است که افراد هنگامی که میخواهند عمل را انجام دهند با یک پزشک متخصص و ماهر مشورت کرده و آزمایش های قبل از عمل را انجام بدهند

 

کاشت مو بدون جراحی نیاز به مراقبت های پس از عمل دارد؟

همانطور که هرعمل زیبایی برای اینکه نتایج بهتری به همراه داشته باشد. نیاز به مراقبت های پس از عمل دارد عمل کاشت مو نیز از این قاعده استثنا نمیباشد .و نیاز به یک سری مراقبت ها میباشد. اما باید گفت که به دلیل اینکه این روش بدون جراحی بوده لذا مراقبت ها سخت نبوده و کاملا قابل اعمال میباشد.

این مراقبت ها عبارتند از:
از آنجایی که از جراحی و پانسمان استفاده نمیشود فلذا بهتر است بعد از عمل تا چند روز از کلاه استفاده کنند.
در معرض مستقیم نور خوشید قرار نگیرند.
بهتر است چند روز اول عمل کاشت مو از شتستشو آن خودداری نمایند
از تعریق سر جلوگیری کنید.

با توجه به مطالب ذکر شده باید به این موضوع پی برده باشید که کاشت مو بدون جراحی از روش های معتبر و به روزی میباشد که امروزه به دلیل مزایای بیشماری که دارد مورد استفاده واقع میشود و همچنین باید گفت که عوارضی برای این مدل از کاشت وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *