4 روش کاشت مو برای بانوان

کاشت طبیعی مو بدون نیاز به جراحی

کاشت طبیعی مو بدون نیاز به جراحی

کاشت مو برای بانوان چگونه است؟ به صورت کلی خانم ها کمتر دچار ریزش مو و یا طاسی کلی سر می شوند. هرچقدر کم و نادر به هر حال در بعضی موارد همانند ریزش موی مردانه، خانم ها هم ریزش مو و یا طاسی پیدا می کنند. علت این ریزش می تواند هم هورمونی باشد و هم ژنتیکی که در نتیجه آن، موها از قسمت جلوی سر شروع به ریزش و کم پشت شدن می کند. در بین دلایل متفاوت، ریزش موی خانم ها فقط به دلیل سالخوردگی، تغییرات هورمونی ناشی از بارداری و ریزش موی ارثی طبیعی است. که کاشت مو در بهترین مرکز کاشت مو توصیه می شود .

با توجه به دلیل ریزش موی زنان درمان های متفاوت دارویی، کاشت مو و یا ادغامی از این دو در نظر گرفته خواهد شد. با این وجود در بعضی موارد این ریزش ها موقتی هستند و دلیل آنها می تواند هورمونی باشد، به همین علت تا زمانی که دلیل اصلی و نحوه تداوم ریزش مو خانم (از نظر دائمی یا موقتی بودن ریزش مو) با اطمینان مشخص نشود و تشخیص داده نشود، بهتر است هیچ اقدامی در جهت درمان انجام شود.

خانم هایی که به دلایل ارثی و هورمونی غیر قابل درمان دچار ریزش موی مردانه و یا طاسی شده اند، با مراجعه به پزشک متخصص می توانند برای کاشت مو اقدام کنند.

چه خانم هایی می توانند عمل کاشت مو انجام دهند؟

• چنانچه تاثیرات منفی ناشی از هورمون DHT علت ریزش موی زنان نباشد، کاشت مو بدون جراحی یک گزینه درمانی مناسب است.
• زنانی که در اثر کشیدن بیش از اندازه موها مانند بستن دم اسبی موها به مدت طولانی و محکم دچار طاسی شده اند.
• خانم هایی که در اثر انجام جراحی پلاستیک موهای ناحیه اطراف برش را از دست داده اند.
• خانم هایی که الگوی ریزش موی مردانه دارند، به عبارتی دچار عقب رفتگی خط مو یا ریزش مو در بالای سر هستند.
• خانم هایی که در اثر حادثه سوختگی و تصادف شده اند. کاندید مناسب کاشت مو برای بانوان هستند
• خانم هایی که دچار ریزش موی سکه ای هستند.

ادامه مطلب  کاشت ابرو بایوگرافت

تصورات غلط در مورد کاشت مو برای بانوان

اینکه بسیار کوچک و ظریف است ولی به هر حال فضایی را اشغال می کند. چنانچه منطقه مورد نظر کاملاً طاس باشد مشکلی نخواهیم داشت ولی اگر که بخواهیم پیوند را در لابه لای موها انجام دهیم، لازم است که فضای کافی در بین موها وجود داشته باشد تا بتوان آن شکاف را به وجود آورد.

• با کاشت موی طبیعی می توان تراکمی شبیه تراکم موهای سر (خدادادی) به وجود آورد
• در کاشت موی طبیعی برای سر، شکاف های بسیار ظریفی برای قرار دادن گرافت ها در پوست منطقه طاس ایجاد می گردد.

 

اگر این شکاف ها خیلی به همدیگر نزدیک باشند پوست بین آنها پاره شده و دو شکاف کوچک تبدیل به یک شکاف بزرگ می شود که برای هیچکس مطلوب نیست. از این رو مجبوریم یک فاصله بسیار کمی را رعایت کنیم. این فاصله حدودا 2-3 برابر فاصله بین موها با تراکم عادی است و از این رو همیشه تراکم موهای کاشته شده کمتر از تراکم موهای عادی است.

• یک شخص که طاس کامل است می تواند تا هرچند جلسه که بخواهد کاشت انجام دهد

• کاشت موی طبیعی دارای یکسری محدودیت هایی است که یکی از مهمترین آنها، محدود بودن تعداد جلسات کاشت مو برای هر شخص می باشد. علت این محدودیت این است که از منطقه دهنده مو، بیشتر از 8 الی 10 هزار تار مو نمی توان برداشت.

کاشت موی طبیعی سرطان زا می باشد؟

یک ذهنیت اشتباه در افراد به وجود می آید که آیا پیشرفت تکنولوژی و علم طب با آنکه باعث سهولت زندگی افراد جامعه می شود اما برای سلامتی فرد زیان آور است. این در حالی است که اگر نبود همین مواردی چون کاشت مو شاید بسیاری از افراد اعتماد به نفس خود را از دست می دادند.

ادامه مطلب  کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟ روش ها، تکنیک ها در 1401

پس این موضوع به هیچ عنوان وجود ندارد و اصولاً ماهیت انجام کار در کاشت موی طبیعی به صورتی است که هیچ ارتباطی با عوامل سرطان زای پوست ندارد. مهمترین و موثرترین عوامل دخیل در سرطان پوست عبارتند از: ژنتیک، اشعه آفتاب، بعضی از مواد معدنی همانند سیلیکون و آرسنیک، هیدروکربن های کارسینوژن و برخی از بیماری های ارثی.

بعد از کاشت موی طبیعی سردردهای شدیدی به وجود می آید؟

با متدها و روش های قدیمی که از وسایل غیر ظریف استفاده می شد، گاهی سردردهایی بعد از کاشت به وجود می آمد اما امروزه با تکنیک های بسیار مدرن و وسایل بسیار ظریف این مسئله از بین رفته است.
کاشت موی طبیعی از ریزش موهای موجود در شخص جلوگیری می کند
واضح است که کاشت مو برای وضعیت فعلی طاسی فرد انجام شده است و درمان دیگری ندارد.

ریزش و یا عدم ریزش موهای شخص در آینده و بعد از کاشت مو مربوط به وضعیت ژنتیک وی بوده و ارتباطی با کاشت موی فعلی او ندارد.
تا هر مقداری که شخص بخواهد می تواند خط رویش مو در جلوی سر را پایین آورد

خط رویش مو در جلوی سر در حقیقت یک نوار باریک و ظریف از پوست سر بوده است که حد فاصل پیشانی و پوست پر موی سر می باشد. طراحی این خط محاسباتی دارد که رعایت کردن آنها برای نتیجه خوب و طبیعی بسیار مهم است.

از موهای دیگران می توان برای کاشت استفاده کرد
به علت عدم تطابق خصوصیات بافتی و سیستم ایمنی ما بین انسان های مختلف در صورت استفاده از موهای شخص دیگر پوست سر آنها را نمی پذیرد و موها را پس می زند.

جدیدترین روش کاشت مو در جهان برای بانوان چیست؟

ریزش مو و طاسی یکی از بزرگترین معضلات امروزه افراد به خصوص آقایان می باشد که ضعف در سیستم ایمنی بدن و هورمون های مردانه عامل اصلی ریزش مو است.

ادامه مطلب  کاشت مو برای پیشانی بلند

در گذشته راه های بسیاری برای درمان ریزش مو و کچلی وجود داشت که شاید به صورت موقتی موجب درمان یا کمتر شدن ریزش مو می شده است و دارای عوارض کاشت مو بود؛ اما برای طاسی درمان دارویی نتیجه بخش نبوده و تنها راه جدیدترین روش کاشت مو است.

کاشت مو به روش های مختلف SUT, FIT و FUT با قیمت های مختلفی انجام می شود ولی بهترین روش و جدیدترین روش کاشت مو که امروزه در جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته کاشت مو به روش سلول های بنیادی یا PRP است.

سلول های زایا یا زایگر پیاز مو برای ما موی جدید میسازد تا جای موهای فرسوده را که هر روز تا 100 عدد آن بطور نامحسوس میریزد پر کند. معلوم شده است پیاز مو بعد از مغز استخوان که بالاترین میزان سلول جدید را می سازد دومین بافت فعال از نظر تقسیم سلولی و ایجاد سلول های جدید است.

سلول های کشت داده شده در چه عمقی از پوست سر تزریق می شوند؟

اگرانتقال مخلوطی از سلول های زایای درم و اپیدرم مد نظر باشد باید سلول ها به صورت سطحی تزریق شوند این روش از لحاظ نحوه توزیع تک تک موها شبیه کاشت موی طبیعی است

. اما اگر قرار باشد سلول های زایا وارد ساختار فولیکولهای پرز مانند شوند و انها را به موهای زبر تبدیل کنند باید سلول ها را در درم فوقانی در نزدیکی فولیکول های پرز تزریق کرد. مزیت این روش آن است که تراکم ،جهت و توزیع موها کاملا شبیه موهای طبیعی خواهد شد.

تضمینی و غیر قابل بازگشت بودن درمان از مهم ترین مزایای استفاده از این روش است که با مراجعه به آدرس کلینیک کاشت موی جهت مشاوره با متخصصین  و اطلاع از قیمت کاشت مو برای بانوان بهترین انتخاب را داشته باشید.

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.