شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18

پنجشنبه 8 الی 16

ویرایش
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید

کاشت مو به روش میکروگرافت

 • خانه
 • -
 • کاشت مو
 • -
 • کاشت مو به روش میکروگرافت
 کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت:

کاشت مو به روش میکروگرافت یکی از به روزترین و پیشرفته ترین روش های کاشت مو میباشد که به دلیل مزایای بسیار زیادی که دارد پزشکان و همچنین مخاطبان زیادی را به خود جذب نموده است.ا ز گذشته های دور تا کنون مشکل طاسی و کچلی و همچنین ریزش مو وجود داشته و در هر زمانی باعث ایجاد دغدغه در افراد اعم از بانوان و اقایان شده است.

در گذشته از روش های سنتی مثل کرم و داروهای گیاهی استفاده میشد. اما رفته رفته با پیشرفت علم و تکنولوژی این موارد قدیمی که نه تنها مفید نبودند بلکه مضر بودند . جایگاه خودرا از دست دادند و روش های نوینی چون کاشت مو جای آنان راگرفت. کاشت مو خود به روش های متعددی انجام میشود که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم نمود. ما در میان روش های کاشت مو باید گفت که متد میکروگرافت به دلیل مزایای بیشماری که دارد باعث ممتاز بودن آن شده است.

 

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت :

 • بدون درد و خونریزی
 • سرعت عمل بالا
 • دقت کار بسیار بالا میباشد
 • عدم نیاز به بیهوشی کامل
 • بدون نیاز به جراحی و پانسمان
 • عدم استفاده از مواد فوق العاده مضر شیمیایی
 • حفظ فولیکول های مو
 • عدم آسیب به پیاز مو
 • استفاده از دستگاه های پیشرفته

با توجه به مطالب بیان شده باید متوجه شده باشید که این روش یک روش فوق العاده خاص بوده و نسبت به سایر روش ها بهتر میباشد.
در ادامه ابتدا قصد داریم شما را با سایر روش ها آشنا کنیم تا تفاوت این روش و همچنین مزایای آن را بهتر بفهمید.

کاشت مو به روش های متعددی چونFIT,FUT,SUT و…..انجام میشود. سه مورد ذکر شده نسبت به سایر روش ها طرفداران بیشتری داشته و همچنان دارد.در روش FIT,FUT از هولدرهای دستی استفاده شده.

و یک برش در پشت سر ایجاد میکنند و مو را از آن قسمت برداشته و به سایر قسمت های سر که مورد نیاز میباشد . انتقال میدهند.به طور کلی باید گفت این دو روش نسبت به روش میکروگرافت قدیمی تر میباشد . و احتمال آسیب به فولیکول و پیاز مو وجود دارد همچنین در رابطه با روش سوم که نام بردیم یعنیSUTنیز تنها تفاوتی که وجود دارد از دستگاه به جای هولدرهای دستی استفاده میکنند و نسبت به دو روش فوق الذکر پیشرفته تر میباشند.

با توجه به مطالب فوق الذکر به عنوان جمع بندی باید گفت که به طور کلی کاشت مو در سه مرحله انجام میشود:

1-مرحله اول برداشت میباشد:
در این مرحله از بانک مو،موی مورد نظر استخراج میشود البته در روش های پیشرفته تر مثلSUTمیتوان از سایر اعضا بدن در آقایان مانند ریش،سبیل،سینه و…..برداشت را انجام داد.

2-دومین مرحله آماده سازی میباشد:
در این مرحله موی برداشته شده را در زیر میکروسکوپ قرار داده تا برای کاشت مهیا کنند.

3-مرحله آخر کاشت میباشد:
در نهایت موی اماده شده در محل مورد نظر کاشت میشود.
این سه مرحله فوق الذکر بسته به اینکه روش چگونه باشد متفاوت میباشد برای مثال همانطور که ذکر شد در روش SUTاز دستگاه های مدرن استفاده میشود درحالیکه در دو روش دیگر از هولدرهای دستی.

 کاشت مو به روش میکروگرافت
حال که با روش های متعدد کاشت مو و همچنین چگونگی آن اشنا شدید بهتر است به مسئله بپردازیم که کاشت مو به روش میکروگرافت به چه صورت میباشد؟

در ابتدا بهتر است به این نکته اشاره شود که قبل از به روی کار آمدن روش میکروگرافت، جراحان زیبایی کاشت مو بخش های زیادی از مو را از ناحیه اهدا کننده استخراج می کردند که آسیب زا بود زیرا باعث می شد پس از ترمیم مو جای زخم های بزرگی باقی بماند و حتی گاها موجب عفونت نیز بشود.
اما باید گفت که خوشبختانه با ابداع روش میکروگرافت دیگر خبری از این وضعیت نیست و همه چیز کاملا پیشرفته شده است.

 

دلیل پیشرفته بودن این روش چیست؟

واقعیت به این صورت میباشد که پزشکان پیش از برداشت فولیکول و پیوند گرافت، ابتدا به صورت کاملا اصولی و همچنین با دقت زیاد تعداد تارهای موی مورد نیاز را می سنجند و سپس بر اساس آن، اقدام به برداشت می کنند در نتیجه اینکار باعث میشود . که گرافت های بیشتری پیوند بخورد و همچنین باید افزود که در این روش به دلیل به دست آمدن ظاهری طبیعی برای فرد در ناحیه جلوی سر، گرافت های کمتری به کار گرفته می شود و در نهایت یک موی کاملا طبیعی برای فرد ایجاد خواهد شد.

نکته مهم در کاشت مو :

نکته ای که جالب توجه میباشد ک همچنین سبب تمایز این روش نسبت به سایر روش ها میباشد این است .که این روش که به تایید سازمان FDA آمریکا و CE اروپا رسیده است و این موضوع درجه مرغوبیت این روش را نشان میدهد.

مراحل انجام کاشت مو به روش میکرو گرافت به چه صورت میباشد؟

اولین مرحله همانند سایر روش ها برداشت میباشد اما تفاوت های زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود:
در سایر روش های فوق الذکر برداشت به صورت ساده و علی الاصول بدون دقت انجام میشد. اما در متد میکروگرافت برداشت گرافت های مو از بیمار نسبت به بیمار دیگر متفاوت میباشد و بسته به نیاز بیمار با تکنیک های متفاوتی انجام میشود که به شرح زیر است:

تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون

روش تریکوفیتیک اسکارلت که این روش در صورت نیاز و همچنین هنگامی که طاسی زیاد وجود دارد انجام میشود.
پس از این مرحله نوبت به مرحله آماده سازی میرسد.

در سایر روش ها آماده سازی از طریق میکروسکوپ انجام میشد امادر این روش آماده سازی گرافت ها و چینش گرافت در دستگاه میکرو ایمپلنتر انجام میشود و در نهایت دقت عمل بالاتر میباشد.

مرحله سوم کاشت میباشد:
در سایر روش ها در محل مورد کاشت حفره های عمیق یا بزرگی ایجاد میشد امادر این روش
بدون نیاز به هیچگونه برش و جای زخم تنها با دستگاه و با پانچ های ایمپلنتر در سایز میکرو این کار انجام میشود.
نکته ای که لازم است در اینجا ذکر شود این است که این عمل در مدت زمانی بین ۲تا۸ساعت انجام میشود و همچنین باید گفت که توصیه میشود پس از سن ۲۵سالگی اینکار را انجام دهید چرا که مطابق مطالعات بدست امده موی انسان تا ۲۵سالگی ریزش خود را انجام داده و از آن پس متوقف میشود‌.
با توجه به مطالب بیان شده باید به تفاوت های بنیادین این روش با سایر روش ها پی برده باشید فلذا باید گفت کاشت مو به روش میکروگرافت از بهترین روش های کاشت مو میباشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *