شنبه تا چهارشنبه 8 الی 18

پنجشنبه 8 الی 16

ویرایش
برای افزودن محتوا اینجا را کلیک کنید

عوارض و معایب کاشت ابرو

 • خانه
 • -
 • کاشت ابرو
 • -
 • عوارض و معایب کاشت ابرو
 عوارض و معایب کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو :

در رابطه با عوارض کاشت ابرو باید گفت که بیشترین متقاضیان کاشت ابرو را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. هدف عمدۀ آن‌ها نیز زیبایی است. پزشک بر اساس تعهد کاری که دارد یک جلسه کامل را به مشاوره اختصاص می‌دهد تا ضمن معاینۀ متقاضی، او را از برخی عوارض و مشکلات احتمالی این جراحی آگاه کند. البته این نکته مهم را یادآوری میکنیم که کاشت ابرو در بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران (کلینیک سعادت آباد) و توسط بهترین متخصصین کاشت ابرو انجام می‌شود و احتمال این عوارض گفته شده به صفر می‌رسد.

 

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو به روش‌های FUT و FIT

 • جراحی در بغل سر
 • احتمال خونریزی شدید در حین کاشت ابرو
 • بیهوشی در مواقع حساس کاشت ابرو
 • دردهای شدید
 • استراحت کامل پس از کاشت ابرو
 • تورم‌های صورت، چشم، پیشانی
 • بخیه

غیر از مشکلات ذکرشده برخی از عوارض کاشت ابرو عبارت‌اند از:

در پاسخ به سوال عوارض کاشت ابرو باید گفت:

1- در صورت باردار بودن خانم، توصیه می‌شود . که این جراحی بعد از زایمان صورت گیرد. در این جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود که احتمال دارد برای جنین مضر باشند. هرچند در مضر بودن این مواد، نظر قطعی ارائه نشده است.

2- برای حصول نتیجه، گاهی نیاز است متقاضی بعد از جراحی شش تا 9 ماه صبر کند تا میزان و نحوۀ رویش ابروها مشخص شود. علت این تأخیر، جابجایی گرافت‌های مو است. اغلب گرافت‌ها را از پشت گوش برداشت می‌کنند و در محل ابرو قرار می‌دهند. این جابجایی بر قدرت رشد آن‌ها تأثیر دارد. در مواردی نیاز است مجدداً کاشت ابرو صورت بگیرد.

3- ابروی کاشته شده، تراکم ابروی طبیعی را نخواهد داشت. گاهی پزشکان برای بهتر دیده شدن تراکم، قبل از جراحی، تاتو را پیشنهاد می‌دهند.

4- جراح باید به زاویۀ خواب ابرو دقت کند تا موها به‌صورت سیخ در ابرو رشد نکنند. هرچقدر هم جراح دقت داشته باشید ممکن است خواب ابرو شبیه ابروی طبیعی نشود.

5- موهای ابرو ساختار خاصی دارند. تقریباً موی هیچ بخشی از بدن شبیه ابرو نیست. پس موی کاشته شده نمی‌تواند دقیقاً شبیه موی ابرو باشد. البته هر چه زمان بگذرد این شباهت بیش‌تر خواهد شد.

6- رشد موهای کاشته شده، خیلی بیشتر از موهای ابرو خواهد بود و نیاز دارند به‌صورت مداوم، مرتب و اصلاح شوند.

7- اگر قبل از کاشت، دلایل ریزش موها مشخص و درمان نشود، ممکن است موهای کاشته شده نیز به همان دلیل قبلی دچار ریزش و کم‌پشتی شوند.

عوارض کاشت ابرو۲

عوارض بلند مدت کاشت ابرو

کاشت ابرو عوارض بلند مدتی مانند عمل های دیگر نخواهد داشت.

موهای تازه کاشته شده در ناحیه ابرو به این دلیل که از قسمت سر برداشت شده اند تا مدتی به همان شکل رشد خواهند کرد تا به حالت طبیعی خود برسند به همین خاطر ممکن است ابروها بطور مرتب مانند موهای سرتان نیاز به کوتاهی و اصلاح داشته باشند. همچنین ممکن است ظاهر ابروهای شما به آنچه انتظار دارید خیلی نزدیک نباشند اما این مشکل از بین خواهد رفت و ابروها به حالت طبیعی و مورد نظر شما خواهند رسید.

پس از کاشت ابرو ممکن است ابروهایتان تراکم ابروی طبیعی را نداشته باشند و این مسئله طبیعی می باشد زیرا این موها هرچند با ابزار دقیق و ظریف کاشته شده باشند اما بازهم کمی ممکن است دور تر از انتظار شما باشند اما نه به طوری که مشخص و غیرمعمول باشد.

به دلیل زاویه و خوابی که موهای قسمت ابرو دارند و کاشت آن کمی دشوار است، ممکن است خواب ابروها مانند ابروهای طبیعی نباشد و کمی متفاوت باشد. مخصوصا در ناحیه تاج که زاویه دهی آن بسیار دشوار است.

البته این موارد به تجربه و تخصص شخصی که برای شما کاشت ابرو انجام می دهد، برمی گردد. ما در کلینیک خانه سفید با داشتن بهترین تیم های جراحی کاشت ابرو، با تخصص و تجربه بسیار بالا رضایتی که شما در پی کسب آن هستید، مانند تمام کسانی که در این مرکز کاشت ابرو انجام داده اند، را برایتان به ارمغان می آوریم.

 

مراقبت های بعد از کاشت ابرو:

سوالات بسیاری در مورد اینکه چه مدت پس از کاشت، ابروها به حالت عادی خود می رسند پرسیده می شود، در پاسخ به این سوال باید گفت که زمانی حدود 6 الی 9 ماه زمان نیاز است. تا ابروها به حالت طبیعی خود برسند و نتیجه مورد نظر شما را برآورده کنند. قبل از آن ابروها هنوز تفاوت دارند با ابروی طبیعی و صبر شما تا گذراندن این مدت است که شما را به نتیجه دلخواه می رساند.

عوارض کاشت ابرو ۳

عوارض کاشت ابرو در بانوان :

 

۱ –      موها و گرافت هایی که برای ناحیه ابرو انتخاب می شوند، از مناطقی غیر از ابرو برداشته می شوند. در بیشتر مواقع آن را از قسمت های پشت گوش انتخاب می کنند. همین جابجایی گرافت موجب می شود تا قدرت رشد آنها کمتر شود. با این وجود بیمار می تواند مدت زمانی بین 6 تا 9 ماه را صبر کند تا رویش ابروها مشخص شود. در صورتی که نتیجه دلخواه نباشد، می توان مجدد برای کاشت اقدام کرد.

2-      در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو پس از زایمان انجام شود. استفاده از مواد بی حسی موضعی که در ناحیه ابرو استفاده می شود، ممکن است برای جنین خطرناک باشد. هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد.

3-      کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. در این روش نیز فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده و سپس سوراخ هایی ظریف کوچک در ناحیه ابرو ایجاد می شود. این سوراخ ها به حدی کوچک هستند که بعد از مرحله کاشت مشخص نخواهند بود. البته بعد از کاشت ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای نگرانی نیست.

1-      پیدا کردن پزشکی که به طور کامل به تمامی تکنیک ها و زیر و بم های کاشت تسلط داشته باشد نیز یکی دیگر از مشکلات کاشت ابرو می باشد. برای این کار می توان قبل از انتخاب پزشک تحقیق کرده و از رضایت بیماران و مراجعین قبلی اطمینان حاصل کرد.

2-      موهایی که در قسمت ابرو کاشته می شود، از یکدیگر فاصله دارند. هر چند این کار با استفاده از وسایل میکروسکوپیک و ظریف انجام می شود. به همین دلیل باید کاشت ابرو را در جلسات دوم و سوم انجام داد تا فاصله میان موهای ابرو کمتر شود و ابرو طبیعی تر به نظر برسد. برخی از پزشکان ترجیح می دهند در زیر ابروی بیمار تاتو باشد تا زمینه ابرو تیره رنگ شود و در نتیجه موها پرتراکم به نظر برسند. این کار مطابق با سلیقه بیمار انجام می شود.

3-      زاویه موهای ابرو در شکل ظاهری آنها اهمیت زیادی دارد. در صورتی که پزشک در انتخاب زاویه دچار اشتباه شود، ابروهای کاشته شده کاملا تصنعی و موهای ابرو سیخ می شود. در حالی که موها باید حالت خوابیده داشته باشند. به همین دلیل دقت در زاویه کاشت ابروها ضرورت دارد که پزشک باید به آن مسلط باشد. در صورتی که زاویه ابروها دقیق و مرتب نباشد و نتیجه کار هم چندان مطلوب بیمار نباشد، می توان از روش پانسمان فشاری استفاده کرد. این کار پس از مدتی به خوابیدن موهای ابرو کمک می کند. چرب کردن موهای پیوند زده می تواند به خوابیدن ابروها کمک کند. بنابراین هیچگونه عوارض کاشت ابرو تابحال گزارش نشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *