راهنمایی ­های پس از کاشت ابرو

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو طبیعی

هنگام سوار و پیاده شدن از اتومبیل مراقب باشید تا صورت شما به جایی برخورد نکند.

تا 14 روز پس از عمل کاشت به هیچ عنوان از نوشیدنی­های الکلی و دخانیات استفاده نکنید.

تا 14 روز منطقه کشت شده را لمس نکرده و نخارانید و در صورت بروز خارش از قرص سیتریزین استفاده کنید.

تا 14 روز پس از عمل کاشت، از پوشش دکمه دار استفاده کنید و از پوشیدن لباسهایی با یقه تنگ جدا خودداری کنید.

تا 14 روز پس از عمل کاشت، سر خود را خم نکنید و هنگام خوابیدن در زاویه 45 درجه بخوابید (به صورت نیمه نشسته) و تا یک هفته از مقاربت جنسی اجتناب کنید.

تا 6 ماه از رفتن به استخر جدا بپرهیزید زیرا کُلُر موجود در آب استخر، مانع از رشد کامل موهای کاشته شده می­گردند.

تا 14 روز پس از عمل کاشت، موهای سر خود را کوتاه نکنید و تا 30 روز از رنگ موهای سرتان پرهیز کنید.

استفاده از ریمل ابرو، مداد ابرو یا سایه، 60 روز بعد از زمان کاشت امکان­پذیر است و لطفا فقط در مواقع ضروری ابروی خود را آرایش کنید و تا 6 ماه از رنگ کردن ابروهای خود جدا خودداری نمائید.

پانسمان

24 ساعت بعد از عمل، می­توانید پانسمان را باز کنید و دیگر نیازی به تمدید پانسمان نیست. در صورتیکه احساس می­کنید پانسمان به زخم پشت سر چسبیده است آنرا با سِرُم شستشو مرطوب نموده و به آرامی آنرا از روی زخم جدا نمائید.

ریزش اولیه موهای کاشته شده در ابرو

ریزش موهای کاشته شده در ابرو، ممکن است از روز دهم شروع گردد که این امر کاملا طبیعی بوده و این ریزش ممکن است تا آنجایی ادامه پیدا کند که تمامی موهای کاشته شده بریزند. در روند ریزش، فقط ساقه موی کاشته شده دچار ریزش شده و ریشه­ی مو در پوست باقی میماند و به حالت خواب یا استراحت می­رود. این ریزش به این دلیل است که هنگامی که ریشه­های مو جابجا می­شوند، دچار شُک شده و ساقه خود را کامل از دست می­دهند. بنابراین به هیچ عنوان جایی برای نگرانی وجود ندارد و ریشه موهای کاشته شده در زیر پوست شما محفوظ هستند.

رویش مجدد موهای کاشته شده در ابرو

فولیکول­های (ریشه یا پیاز مو) کاشته شده در ابرو، تقریبا از اواخر ماه چهارم شروع به رشد مجدد کرده و ممکن است کامل شدن روند رشد تمامی فولیکول­ها، 9 الی 12 ما به طول بیانجامد، پس تا رشد کامل، شکیبایی فرمائید.

قبل از رشد موها، ممکن است جوش­هایی روی ابرو بوجود آیند و یا دلمه­های ریزی روی آن بسته شود که ظرف 7 تا 10 روز از بین خواهند رفت.

در صورت مشاهده پوسته روی منطقه کاشته شده، لطفا آن را با روغن بادام تلخ چرب کنید.

داروهای پس از عمل

آنتی بیوتیک تجویز شده (آمپول و کپسول) را طبق دستور و منظم تا آخرین عدد مصرف شود.

لطفا تا یک هفته پس از عمل مصرف داروهای زیر را متوقف کنید چون ممکن است باعث خونریزی شود.

(آسپیرینپروفنناپروکسن و ایندومناسین)

پس از اتمام داروهای نسخه اول، دیگر نیازی به تمدید این نسخه نیست.

استفاده از داروهای نسخه دوم را حتما از روز چهاردهم شروع کنید و مصرف آن را حداقل 2 دوره ادامه دهید.

طریقه شستشوی منطقه کاشت شده

تا 48 ساعت بعد از عمل نباید منطقه کاشته شده را بشوئید. برای شستشوی منطقه کاشته شده، 2 عدد اسپری آب پاش تهیه کرده در یکی شامپو بچه را با آب ولرم رقیق کنید و از فاصله سی سانتیمتری روی محل کاشته شده، اسپری نموده و پس از چند دقیقه با آب پاش دوم که محتوای آن فقط آب است، محل کاشت را بشوئید. این روش را تا 14 روز ادامه دهید. لطفا به هیچ وجه تا 14 روز منطقه­ی کاشت شده را لمس نکنید و برای خشک کردن آن از حوله و سشوار استفاده نکنید. لطفا تا 3 ماه از شامپو بچه جهت شستشو، استفاده کنید.

احتمالات

گاهی ممکن است در برخی از بیماران تورم و کبودی (بدون درد) رخ دهد که کاملا طبیعی است و بدون درد می­باشد تورم به هیچ عنوان تاثیری در روند کاشت و رویش مجدد نخواهد داشت. برای رفع این مکل می­توانید از مایعات زیاد (بخصوص از آب کرفس و یا آناناس طبیعی) استفاده نمائید.

محل برداشت و بخیه­های پشت سر

پس از 48 ساعت شستن این منطقه را به صورت ملایم شروع کنید، به گونه­ای که گره­های نخ بخیه در محل برش باز نشود. بعد از شستشو، روی محل برداشت و بخیه، به آرامی پُماد Mupirocin بزنید. بخیه­های این ناحیه، بخیه زیبایی بوده و قابل جذب نیستند و پس از 12 الی 14 روز باید کشیده شود. برای انجام این کار بهتر است به كلينيك مراجعه کنید و یا در صورتیکه این امکان وجود نداشت می­توانید با مراجعه به نزدیکترین درمانگاه معتبر، این کار را انجام دهید.

ورزش و فعالیت

تا 14 روز پس از عمل کاشت ابرو بدون جراحی، لطفا هیچگونه فعالیت ورزشی انجام ندهید و تا 40 روز از ورزش سنگین (شنا، فوتبال، بدنسازی، آفتاب گرفتن) جدا پرهیز کنید..

فولوکولیت

گاهی اوقات ممکن است در ناحیه کاشته شده جوش دیده شود که نشانه تلاش ساقه برای بیرون امدن از پوست می­باشد که در این صورت باید جوش­ها پس از 2 ماه تخلیه شوند و قبل از این مدت به هیچ نباید این جوش­ها تخلیه شوند.

(یادآوری) نحوه استفاده از داروهای نسخه دوم:

با توجه به اینکه کاشت ابرو در تهران در مجموعه تخصصی سعادت آباد به روش­های گوناگونی انجام می­شود، چنانچه برای کاشتِ ابروی شما از روش جراحی انجام شده است و پست سر خود محل بخیه دارید، از روز پانزدهم، روزی یکبار، تا 3 ماه روی محل بخیه زده شود تا اثر بخیه از بین برود.

(چنانچه در پشتِ سر، بخیه ندارید، نیازی به استفاده از این پُماد ندارید)

قرص cystin B6، از روز پانزدهم به مدت 2 ماه، 2 عدد صبح، 2 عدد شب میل گردد. بعد از اینکه قرص­های cystin B6 به اتمام رسید. مصرف قرص­های Anacaps را شروع کرده و 1 عدد صبح و یک عدد شب از آن میل نمائید و این کار را 2 ماه ادامه دهید. بعد از اتمام قرص­های Anacaps، به مدت 6 هفته، هفته­ای 2 عدد، 1 عدد از آمپول بابوتن (Biotin) و 1 عدد آمپول بپانتِن (Bepanthene) ، را بدون اینکه با هم ترکیب شوند، بصورت عضلانی تزریق نمائید. بعد از اتمام این آمپول­ها، 2 ماه استراحت کرده و این دوره را دوباره شروع کنید. حتما از روز پانزدهم تا 9 ماه، روزی 2 بار پُماد سریتا (Cerita) را روی ابروهای خود بزنید و سپس با مسواک نرم، در جهت خواب ابرو، آنرا شانه کنید تا در انتهای این 9 ماه، ابروهایی با زاویه خواب فوق العاده مناسب و استاندارد داشته باشید. اگر شب­ها به روی شکم می­خوابید حتما از هِد بَند بر روی ابروها استفاده نمائید تا زاویه خواب ابروها دچار مشکل نشوند.

برای رشد بهتر ابروهای خود، حتما تا یک سال، شبها قبل از خواب از روغن کَرچَک (Caster Oil) برای چرب کردن ابروهایتان استفاده نمائید. این روغن نقش خیلی مهمی در شد ابروهای شما ایفا می­کند تا از عوارض کاشت ابرو در امان بمانید. لطفا، هر شب این کار را انجام دهید.

با توجه به ایتکه تمام مشکلات و پرسشهای احتمالی شما عزیزان پیش­بینی شده و در راهنمایی­های بعد از عمل پاسخ داده شده است، خواهشمندیم مطالب فوق را با دقت مطالعه فرمائید.

در پایان، از اینکه مجموعه تخصصی پوست و مو و زیبایی سعادت آباد را انتخاب نموده­اید، بسیار سپاسگزاریم و امیدواریم که متفخر به این باشیم که توانسته­ایم لحظات و خاطره خوشی را برای شما عزیزان در این مجموعه، رقم زده باشیم.

با به اشتراک­گذاری تجربه حضور خود در مجموعه تخصصی سعادت آباد، می­توانید از سایر خدمات این مجموعه با تخفیف ویژه استفاده نمائید.

پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان، ما در خدمت­رسانی هر چه بهتر و شایسته­تر، به شما سروران گرامی، یاری می­کند.

ادامه مطلب  لیفت ابرو در خانه + 5 روش جدید

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.